Türe Yumurta - Çiftlikten Sofranıza Web Tasarım Ankara

Yüz kırışıklığınızı gidermek için...

Bir yumurtanın beyazı çırpılıp, yüzün kırışmaya yüz tutmuş ya da kırışması muhtemel kısımlarına krem gibi sürülür. Kuruyuncaya kadar (20 dakika) bırakın ve sonrasında ılık su ile yıkayın. Her 15 günde bir tekrarlanmalıdır.

Bir kapta bir yumurta beyazı, 20 gram iyi zeytinyağı, 15 gram defne suyu ve 10 gram şap (ince dövülmüş) çırpılarak karıştırılır ve krem haline getirilir. Sonra bir tülbente sıvanır ve tülbent elektrik ısıtıcısı ile uzaktan biraz ısıtılır. Bez üzerindeki macun hafif katılaşınca ılık halde yüze konur. 20 dakika sonra çıkarılır ve ılık su ile yüz yıkanır. Her ay 2-3 gece tekrarlanır.

Bir yumurtanın sarısı, 1 kahve kaşığı çiğ süt ile birlikte çırpılır ve yüze krem gibi sürülür. 20 dakika yüzde tutulup, içine 3-5 damla limon damlatılmış su ile yüz yıkanır.

Lifting etkili yumurta maskesi

Probleminiz: Cildinizde hafif sarkmalar başladı. Bunun nedeni cilt yapınız olabilir. Veya, ilerleyen yaş ya da hızlı kilo alıp verme gibi sorunlar da cildin esnekleğini yitirerek sarkmasına yol açabilir. Acil olarak cildinizi sıkılaştırmazsanız sarkma artacaktır.

Ne yapmalısınız?: Cildinizi sıkılaştıracak malzemelerle maskeler hazırlayın. Aminoasit içerikli ve albümin içeren yumurta akı cildinize lifting etkisi yapacaktır. Özellikle yumurta akı bu konuda gerçek bir uzman.

Size uygun maske: 2 yumurta beyazını 1 çorba kaşığı toz şekerle kar haline gelinceye kadar çırpın. Hazırladığınız bu merengi temizlenmiş cildinize pamukla masaj yaparak sürün. 15 dakika bekleyip ılık suya batırılmış pamukla temizleyin. Ilık suyla yıkayıp havlu ile tampon yaparak kurulayın.

Yumurtanın yararları: Yumurtanın, ucu çatallaşmış saçlara iyi geldiğini biliyor muydunuz? Saçları adeta yeniden yapılandırıp ışıltı kazandırıyor. 1 yumurta sarısını ayrı bir yerde çırpıp 1 çorba kaşığı bebe şampuanına ilave edin. İyice karıştırın ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayıp birkaç dakika bekledikten sonra yıkayın

Avokadolu Maske

1 yumurta beyazı, 1 fincan avokado küçük kesilmiş, 1 fincan salatalık küçük kesilmiş, 2 çay kaşığı süt tozu

Bütün içeriği bir blender'da krem kıvamına gelene kadar işleme tabi tutun. 30 dakika buzdolabında bekletin ve soğuk olarak yüzünüze ve boyun bölgenize tatbik edin. Mask yüzünüzde kuruyana kadar kalmalıdır, bu süre 30 dakika kadardır. Sonrasında ılık su ile yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın. Sonrasında, kuru bir havlu ile yüzünüzü ve boynunuzu örterek bir süre muhafaza edin.

Türe Yumurta - Yumurtanın Güzelleştiren Sırları