Web Tasarım Ankara

Yumurta Sektörüne ne zaman ve nasıl başladınız?

Bu sektöre ilk olarak 1969 yılında yumurta alım satımıyla başlandı. 1985 yılında ise Ankara’nın Çubuk ilçesinde kurmuş olduğumuz 10.000 kapasite işletmeyle üretime başladık. 2000 yılına kadar iki defa üretime ara verdik. 2000 yılından sonra mevcut yerimizde üretim kapasitemizi 150.000 ‘ne çıkardık. 2011 yılında devreye aldığımız Kalecik tesisimizde (Kalecik Aktepe Köyü) mevcut civciv büyütme kapasitemizi bir binada  120.000 adet, yumurtlama kümesimizi ise 120.000 ve 80.000 lik 2 kümeste toplam 200.000 adet kapasitede sürdürmekteyiz..

Ürettiğiniz Yumurta’yı nasıl pazarlıyorsunuz?

Kendi ürettiğimiz yumurta dışında yaklaşık mevcut üretimimizin 4 katı kadar yumurtayı (yaklaşık 600.000 adet yumurta) anlaşmalı olduğumuz işletmelerden temin edip pazarlamaktayız. İşletmemizde 60 personel çalışmaktadır. Satış için 14 araç ile ulusal ve yerel marketlere hizmet vermekteyiz. 2007 yılında 45.000yumurta/saat kapasiteli tasnif makinesi kurduk. Ankara içinde hizmet vermekte olduğumuz müşterilerimize yumurtamızı tasniften geçirip vermekteyiz. Ayrıca 2008 yılında ISO 9001 ve 22000 kalite belgelerini almış bulunuyoruz.

Diğer Yumurta Üreticilerinden yumurta alırken nelere dikkat ediyorsunuz?

Üretim dışında anlaşmalı işletmelerden almış olduğumuz yumurtaların kendi ürettiğimiz yumurta kalitesinde olmasına özen gösteriyoruz. Yumurta büyüklüğü (tasniflenmiş, kalibrasyonu düzgün), tazelik, kabuk kalitesinin iyi olması, yumurta sarısı renginin koyu olması ve beyazının kaliteli olmasına dikkat ediyoruz.

Türe Yumurta olarak gelecekteki hedefiniz nedir?

Hedefimiz; satmış olduğumuz yumurtanın tamamını üretmektir. Bununla ilgili Ankara’nın Kalecik ilçesinde 58 dönüm arazi üzerine yaptığımız yeni kümeslerle üretim kapasitemizi 600.000 ‘e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu sayede yüksek standart kaliteyle TÜRE markasını en iyi yerlere taşıyıp, aranan marka olmasını hedefliyoruz.

Türe Yumurta - Çiftlikten Sofranıza

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri ile doğru orantılı olarak, kaliteyi, güvenilirliği, teknolojiyi ve tesisleşmeyi sürekli bir adım önde olmayı düşünerek, sektörün öncü kuruluşu olmak en temel hedefimizdir.

Hizmet kalitemizi en üst seviyede tutarak, modern teknoloji ve çağın gereksinimlerini almış olduğumuz kalite belgeleriyle aynı standartta devam ettirip. Siz müşterilerimizin sofralarına en kaliteli yumurtayı ulaştırma görevi bilinci içerisindeyiz.

Türe Yumurta - Haklı Müşteri Hattı

Civcivlerin çiftliklere gelişinden başlayarak, yumurta üretim aşamalarında ve satışında gıda güvenliğini sağlamak,

Temiz ve hijyenik ortamlarda kaliteli, sağlıklı ve lezzetli ürünler üreterek sektöründe sürekli gelişmeyi,

Türk Gıda Mevzuatına uygun üretim gerçekleştirmek;

Müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,

Uygulamakta olduğumuz yönetim sistemleri yeterliliğini, uygunluğunu sağlamak ve etkinliğini sürekli iyileştirmek.